O nás

Vítáme všechny příznivce plemene Cane Corso na našich webových stránkách. Naleznete zde spoustu informací a rad k chovu krásného psího plemene Cane Corso. Veškeré nové informace naleznete v AKTUALITÁCH

NĚCO MÁLO O NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI MISS MALLORCA

Naše chovatelská stanice Miss Mallorca byla založena v roce 1995 pod reg. č. 728/95. Naši stanici v současné době reprezentují 4 importy a to,Vivien Degli Elmi narozena (černá se žíháním) 1. 10. 2008,DKK 2/2 (na základě mého uvážení genetické přenositelnosti vyřazena z chovu z důvodu ruptury vazů), import Srbsko Šampion ČR  Gema - Shakira,(barva zlatá s černou maskou) narozena 18. 12. 2010 DKK 0/0,DLK 0/0, OCD negativ (již vyřazena z chovu ) , import Francie Gally Star Du plan d´Auron (barva formentino ) narozen 19. 7. 2011,DKK 0/2, DLK 0/0, OCD negativ (registrovaný chovný pes), Egeo De Declino di Bayonne nar. 6.8.2015 import Španělsko DKK 0/0, DLK 0/0, OCD - negativ ( registrovaný chovný jedinec ). Chivas Andamantino Miss Mallorca (černá se žíháním) narozen 7. 4. 2010,DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativ ( již vyřazen z chovu ),  CH. CZ a AT Juliette Miss Mallorca (barva formentino) narozena 2. 5 .2013 (náš odchov ze spojení  Gema - Shakira + Galy Star  Du plan d´Auron). Našim cílem není dělat kvantitu,ale kvalitu ,pokud nám to psí pánbůh dovolí,při volbě dobrého, kvalitního a zdravého jedince a zvyšovat kvalitu odchovů a krýt s jedinci ze země původu a jiných zemí, kteří  ještě nebyli  v ČR k reprodukci využiti. Jsme malá chovná stanice, které není prioritou chovat za každou cenu, ale mít dostatek času věnovat se stávajícím jedincům smečky a přinášet novým majitelům socializovaná a výlučně doma odchovaná štěňátka z atraktivních spojení, jež nesou dobré zdraví, typický exteriér a milou povahu tak úžasného plemene jako je Cane Corso. 

Rádi Vás, kdo máte zájem o plemeno Cane Corso uvítáme v naší chovné stanici. Ta se nachází 12 km od Brna v obci Radostice u Brna. Navštivte nás, a sami se přesvědčte o skutečnosti, kterou zde uvádím.

V České republice je zákaz kupírování uší nebo spíše chirurgická úprava obou ušních boltců zakázána Zákonem České národní rady č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, který v §4,odst.1, pís.g. uvádí,že za týrání se považuje provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu nebo jiných vlastností zvířete, a to i v případě, že by uvedené zákroky byly provedeny za použití prostředků pro celkové nebo místní znecitlivění, prostředků snižujících bolest nebo jiných metod, nejde-li o případy uvedené v § 7 odst. 3 a 4, zejména kupírovat uši, ničit hlasivky nebo používat jiných prostředků k omezení hlasitých projevů zvířat anebo z jiných než zdravotních důvodů amputovat drápy, zuby, jedové nebo pachové žlázy. 


Osobní kuchařka pro kupující rasy CANE CORSO, aneb na co si dát pozor!

Osobní zkušenosti a postřehy, mezinárodně chráněně chovatelské stanice „ Miss Mallorca "  založené roku 1995

 1. Pokud se rozhodnete, koupit tuto rasu, navštivte osobně více chovatelů (min. 3-4 )a pečlivě poslouchejte. Osobní setkání a možnost vidět chovatelskou stanici, podmínky chovu a chované jedince je k nezaplacení. To telefonicky ani písemně neověříte. Fotky mohou být vodítkem, ale velmi obecným a někdy se realita míjí s fotkou, kterou chovatel prezentuje. Výše uvedené je největší devizou, protože pak dobrý a někdy i levný nákup, může v budoucnu stát hodně peněz, smutku a případně i ztráty jedince úmrtím. 
 2. Zjistěte si potomstvo, daného jedince. Jsme v 21. století a dohledat potomstvo, jeho vývoj a zdraví není tak složité. 
 3. U molossů, se nejvíce vyskytují problémy s dysplazií kyčelního kloubu. RTG jsou povinností chovatele udělat,při dovršení věku 18 měsíců zvířete,aby zvíře bylo chovné + další podmínky (sjednocení podmínek ČMKU , konec uchovňování jedinců dle fotky bez identifikace a kontroly na základě čestného prohlášení). Zjistěte si nebo požádejte chovatele, zda byly rentgeny provedeny odborným lékařem, který na to má aprobaci, nebo byly zhotoveny jinde případně v jiné zemi a pouze zaslány k vyhodnocení. ( to zjistíte z PP daného jedince, seznam lékařů s aprobací je k dispozici na webu www.vetkom.cz). 
 4. Porovnejte si, zda chovateli jde o chov či byznys a sleduje zdraví svých psů a zda u odborného veterináře rentgenuje zvířata i na další, velmi závažné vady jako je DLK a OCD. Zeptejte se chovatele, zda zvíře mělo ruptury vazů a jak se to projevilo u jeho odchovů. Tento problém se pomíjí, protože se nesleduje, ale bohužel se hodně vyskytuje. Zárukou zdraví není jen, že daní jedinci z krytí mají DKK 0/0  (to je pouze 8%). 
 5. Zkontrolujte plnochrupost matky štěňátka  i otce pokud je k dispozici . V polovině  případů je to ale nemožné  např. z důvodu  zahraničního krytí .Pak  je vodítkem výstava a posudky na skus a zuby)  máte velký předpoklad, že bude vše v pořádku,  na to existuje  jednoduchý řetězec 3142/3143 u dospělých jedinců. 
 6. Zvažte, zda chcete zvíře na výstavu či ne, protože žádný vrh není nikdy na 100%. Slušný chovatel Vám poradí, ale nikdy nezaručí, že to bude šampion či bude mít DKK 0/0. 
 7. Nenechte se ovlivnit prezentací, kolik dané zvíře má šampiónů a z jakých zemí, i ten největší šampión Vám nezaručí exteriér budoucího jedince. Pokud byste opravdu chtěli potenciálního šampiona, musíte koupit zvíře minimálně ve věku 7 měsíců, u kterého uvidíte skus, plnochrupost, exteriér a nedílnou součástí, jsou pro budoucí chovatele i zkušební rentgeny DKK, a doporučuji i rentgeny na DLK i OCD. Bohužel se, ale připravíte o to nejhezčí, co je psí miminko, jeho radosti a starosti i ve výchově k obrazu svému. Ale zase jedete máte jistotu. Hold něco za něco. 
 8. Nekupujte zvířata od překupníků s tím, že když je to import bude to něco co tu někdo nemá. Zde byste mohli tvrdě narazit na obchodníky, kteří za nic neručí a operují jenom tím, že oni byli zprostředkovatelé, nebo, že reklamace a pomoc hledejte někde v chovatelské stanici v zahraničí. Pokud toužíte po importu raději si udělejte čas a jeďte se osobně podívat na danou chovatelskou stanici. Není to složité a dá se to zvládnout, ale toto doporučuji spíše lidem, kteří už mají trošku zkušeností a případně již vlastní Cane Corso, aby měli srovnání. 
 9. Nekupujte štěňata ze soucitu, když se Vám u chovatele něco nelíbí. Útulky jsou plné  pejsků a raději pomozte jim, než abyste dávali  šanci množitelům. 
 10. Vyžadujte smlouvu, nenechte se ošálit pohádkami, že pes PP má , ale chovatel ho nevydá . Každý jedinec po rodičích PP obdrží PP a v případě vady je zapsáno " mimo chov " . 
 11. Zjistěte si, zda chovatel nemá více chovatelských stanic. To  je relativně v pořádku, ale u takových to chovatelů je třeba projít historii, zda daní jedinci nejsou jen fiktivně přesouváni z jedné chovatelské stanice do druhé. Pokud český chovatel s trvalým pobytem v ČR chová pod chovatelskou stanicí v zahraničí a neporuší podmínky FCI, tak rovněž nepočítejte se zárukou 42 dní, v případě potíží si troufám říci, že asi hodně narazíte také  s reklamací v zahraničí. Jedinci s příponou zahraniční chovatelské stanice, zřejmě z důvodů marketingového image, jsou stejně z 80% odchováni na území ČR. 
 12. Pozor také na uši. V současné době a dané legislativě v zákazu kupírování je dobré vědět nasazení a nesení  ucha rodičů.  (pokud je zvíře, nebo jedno z nich  kupírované, těžko se dá odhadnout, jaké uši bude mít Vaše štěńátko, až vyroste. 

Závěrem chci popřát všem budoucím majitelům krásné, socializované a zdravé štěňátko  CANE CORSO. Snad budou mé rady k nápomoci, neboť všichni si přece přejeme krásného a zdravého pejska. A hlavně si musíme uvědomit, že to je parťák a kamarád na mnoho let.